Eftersom jag inte har fått tag på några auranti så åkte jag i dag till akvarielagret och köpte loss 2st channa preotalma 30cm låg dom på kommer köra en liten soppa med dom och fenjäddorna framtills jag får tag på en ny par eller grupp på auranti dock var preotalma rätt skadade men bör läcka inom kort
Hos mig verkar dom extremt lugna dock så kan det bero på att min auranti hane verkar dominera karet och spänner sig mot dom lite då och då men har lagt han för försäljning så kommer dom känna sig lite tryggare när han försvinner jag önskade nästan att jag hade fler av channa preotalma dom är riktig fina någon som vet hur man ser sköns skillnad på dem ?
Vi kör några sista bilder innan flytten som är om 2 veckor flyttar bara 15min bort till lite större så bild bombar jag när allt är klar fram tills dess bjuder jag på några bilder på asiatica med yngel och fireback paret
Äntligen köpt en Actionkamera och började filma direct. Tänkte lära mig lite mer om actionkameran innan man slår till en riktig pro go denna kameran funkar helt okej för det priset 699kr Denver ACG-8050W :)
Äntligen köpt en Actionkamera och började filma direct. Tänkte lära mig lite mer om actionkameran innan man slår till en riktig pro go denna kameran funkar helt okej för det priset 699kr Denver ACG-8050W :)
tack dom är riktig trevliga och är alltid aktiva och hungriga synd bara att dom ändrar sitt betende när man lägger när kameran några minuter innan så var dom som hundrar och vill ha mat jag fick med en dosa som man kan starta en bit ifrån men den verkar inte funka när kameran är i vattnet men men snart kommer en klipp på lite asiatica med deras yngel
Finns ju lite olika "live stream birdwatch" där man kan kolla på livestreaming från vissa fågelbo på olika ställen i världen. Fixar det första "live stream snakheadwatch"?