Emblem
  • Facebook: Fredrik Johnsson
Statistik
  • Skapade trådar: 3
  • Totalt antal poster: 15
  • Uppladdade bilder: 2
  • Mottagna rockningar: 5
  • Antal prestationer: 5 av 26
Upplåsta prestationer
19%
The Small Talker
Postat minst 5 inlägg
Ovanlig (5,11%)
Peeping Tom
Läst minst 100 trådar
Ovanlig (9,01%)
Only One More Time
Loggat in minst 10 gånger
Mycket ovanlig (23,27%)
The Beauties And The Beast
Laddat upp en profilbild
Ovanlig (6,68%)
Home Sweet Home
Laddat upp en omslagsbild
Mycket ovanlig (4,51%)
Användarens arter
10 senast postade inlägg
"Vad ska jag ha i mitt ___ akvarium?" - en introduktion för dig som är ny i rovfiskträsket
Okej tack för en bra uppdatering ?? det låter bra med fler men mindre fiskar ?
Svart eller ljus sand?
Okej tack, hade jag ingen aning om, jag funderar även på någon snygg röd sand för fengäddor, vet du någon röd sand som du skulle rekommendera?
Vad rekommenderar ni för roliga fiskar för 720 liter
Haha ne tyvärr dem behöver jag allt ?
Vad rekommenderar ni för roliga fiskar för 720 liter
Okej tack det ska jag göra ?? jag skulle vilja ha mindre rocka eller fengädda som botten fisk sen Oscar ciklider som simmar överallt och gärna en arowana på toppen men vet att dem kräver större
Vad rekommenderar ni för roliga fiskar för 720 liter
Tack, jag var där inne förut och kollade ?
"Vad ska jag ha i mitt ___ akvarium?" - en introduktion för dig som är ny i rovfiskträsket
Tack ?? jag var här inne och förut och hittade många bra fiskar, tänkte om det fanns någon fisk sort som kan vara mellan 500 liter och 750 liter också ?
Svart eller ljus sand?
Jag går i tankarna om jag ska ha svart sand typ JBL Sansibar dark eller julas blästersand

Kommer det ljusa göra att Oscar ciklider och fengäddor m.m blir bleka och kommer den mörka sanden göra att dem blir helt mörka?

Jag har juwels gråa slimline till bakgrund

Tacksam för svar
Vad rekommenderar ni för roliga fiskar för 720 liter
Hej
Jag såg att det fanns olika inlägg angående vilka fiskar man ska ha i sina akvarium men inget just om 720 liter så jag gör en ny och hoppas att jag inte bara har missat den, men jag har ett 720 liter kar som kommer gå från sällskapskar till rovfiskskar, jag tänkte höra med er som är erfarna av olika rovfiskar vad ni skulle rekommendera för fiskar som är roliga att äga och som skulle passa i ett 720 liter

Tacksam för svar
Vilka rovfiskar föredrar du!? Hjälp!
Okej tack för all info, det har vart lärorikt med allt ni skriver, kommer hålla mig till mina 2 st påffar som jag har just nu i karet och till sommarn så ska jag byta ut mitt 530 mot ett 720 liters akvarium?
Vilka rovfiskar föredrar du!? Hjälp!
Det är sant, men jag tänker mig mer dem här ovanliga fiskarna som inte är med i varje fiskeaffär så som rockor,arowana,red tail m.m
Det verkar som att det är problem med live-notiserna så de avaktiveras tillfälligt.